Na verwoestende brand met asbest blijft basisschool in Zevenbergen gesloten
19 december 2022 om 10:55
< 1 min lezen

Na verwoestende brand met asbest blijft basisschool in Zevenbergen gesloten

Basisschool De Neerhof in Zevenbergen blijft maandag gesloten. Dit komt door de brand van afgelopen donderdag waarbij asbest vrijkwam. De asbestdeeltjes kwamen terecht in Bosselaar-Zuid, de wijk waarin de school staat. Honderden inwoners konden vanwege de brand al een tijdje hun wijk niet uit en moesten zoveel mogelijk binnen blijven. Dat meldt Omroep Brabant. 

De brand woedde donderdagavond in vier loodsen aan de Huizersdijk in Zevenbergen. De asbest zat in het dak van golfplaten. De basisschool is zondag helemaal geïnspecteerd. Er is een luchtbehandelingsinstallatie onderzocht en er zijn monsters genomen bij ramen die open stonden. Als er meer duidelijkheid is of er asbest aanwezig is, kan worden besloten of wat er nodig is om de school en aangrenzende kinderopvang weer te openen. 

Asbestvrij 

Vanwege de vrieskou is het ook lastiger geweest om de wijk asbestvrij te krijgen. Daardoor is het nog onduidelijk wanneer het besmette gebied helemaal schoon kan worden verklaard. In de loop van maandag worden de onderzoeksresultaten verwacht. Op basis daarvan kan worden vastgesteld welk deel van het dorp nog vervuild is en welk deel niet.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Nieuwe cao’s primair en voortgezet onderwijs definitief – dit betekent dat voor jou

    Vandaag om 13:23
    • Basisonderwijs

    Basisschool nu al drie keer het doelwit van brandstichting en explosie

    Vandaag om 12:27

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht