18 november 2014 om 14:10
< 1 min lezen

Universiteitsbibliotheek Groningen dreigt met weren hbo’ers

De universiteitsbibliotheek Groningen dreigt hbo-studenten toegang te gaan weigeren. De bibliotheek kan de studentenaantallen niet aan, met name tijdens de tentamenperiodes. Dit meldt de Telegraaf. 

Momenteel wordt de universiteitsbibliotheek (UB) Groningen gebruikt door zowel studenten van de Rijksuniversiteit Groningen en van de Hanzehogeschool. 20 procent van de UB-gebruikers zou hbo’er zijn. De studenten van de Hanzehogeschool wijken vaak uit naar de UB, aldus de Hanze Studentenbelangen Vereniging (HSV), omdat zij op hun eigen school amper studieplekken hebben. Daarnaast zouden de Hanze-studenten het leuk vinden om tussen de studenten van de Rijksuniversiteit te zitten. 
 
De universiteitsbibliotheek kan de aantallen bezoekers echter niet aan. Met name in de tentamenperiodes is de bibliotheek te vol. Zij speelt daarom met het idee om een verbod voor hbo’ers in te voeren. De HSV probeert samen met de Hanzehogeschool om een andere oplossing voor het probleem te bedenken. De Hanzehogeschool wil bijvoorbeeld schoolruimte beschikbaar gaan stellen aan studenten van de Rijksuniversiteit, om zo het hbo-verbod te voorkomen. 
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    Gisteren om 15:56
    • HBO

    Nederlandse studenten zijn ruimdenkender als ze samen studeren met buitenlandse studenten

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant