30 juni 2014 om 14:41
< 1 min lezen

Leerlingen OBS De Poolster sluiten Plustijd met certificaat af

Tien leerlingen van basisschool De Poolster  in Lelystad hebben met succes hun Plustijdtraject afgerond. Tijdens een feestelijke bijeenkomst lieten zij zien wat zij geleerd hadden. Uit handen van wethouder Janneke Sparreboom ontvingen zij vervolgens certificaten. Janneke Sparreboom: “Ik ben met recht trots op deze kinderen, zij hebben zichtbaar plezier in het leren gekregen en gaan met goede bagage naar het volgende schooljaar of naar het voortgezet onderwijs.”

De negen basisscholen uit Lelystad krijgen verlengde leertijd aangeboden door de gemeente Lelystad. Dit project van de gemeente, genaamd Plustijd, heeft als doel leerlingen van de bovenbouwgroepen van het basisonderwijs een grotere kans te bieden op een succesvolle schoolloopbaan. Met Plustijd werken de kinderen aan het bijspijkeren van kennis en vaardigheden, die zij tot dan toe nog missen en waardoor de verwachting groot is dat zij in het voortgezet onderwijs gemakkelijker uit kunnen vallen. Zo krijgen kinderen de kans zich optimaal te ontwikkelen, wat hen later weer goede kansen geeft op de arbeidsmarkt. 
Plustijd is een project waarbij op niet-schoolse wijze door leerkrachten met leerlingen in kleine groepen aan de hand van thema’s wordt gewerkt aan taal, rekenen, begrijpend lezen en bovenal samenwerken. Ook komen er veel gastsprekers en gaan de kinderen naar gastbedrijven zodat ze in aanraking komen met verschillende beroepen en voorbeeldrollen. Mede hierdoor krijgen zij meer plezier in het leren en groeit hun motivatie en zelfvertrouwen. Dit is belangrijk voor de kinderen om een goede start te kunnen maken op het voortgezet onderwijs en dit ook vol te houden.

De basisscholen die deelnemen aan Plustijd zijn: De Vuurtoren, De Poolster, De Brink, Finnjoll, Ichthus, Driestromenland, De Optimist, De Albatros en De Lepelaar. Het Studiecentrum Lelystad verzorgt de lessen in het kader van Plustijd. De betrokkenheid van de school, de leerlingen, de ouders en de begeleiders is een belangrijke voorwaarde om een Plustijd-traject te laten slagen. Van de kinderen vraagt het extra inspanning omdat zij na schooltijd moeten blijven om de extra leertijd te volgen. Zij leren echter wel op een leuke manier. Deelname is niet vrijblijvend, maar wel heel leuk en leerzaam.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisscholen stoppen met verjaardagstraktaties omdat het financieel niet meer haalbaar is

    Vandaag om 09:29
    • Basisonderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant