10 juli 2017 om 13:42
< 1 min lezen

Vluchtelingen voor de klas in de strijd tegen het lerarentekort

De Nationale Denktank heeft een nieuw wapen gevonden in de strijd tegen het lerarentekort: vluchtelingen. Deze week zijn twintig vluchtelingen die in eigen land als docent werkzaam waren,  gestart met een bijscholingscursus. Hiermee moeten ze uiteindelijk voor een Nederlandse klas komen te staan. Dit meldt BNR.

De Nationale Denktank lost met het initiatief twee problemen op: vluchtelingen kunnen aan het werk, en het lerarentekort wordt minder. In het mbo wordt in 2026 een tekort van 3100 docenten verwacht, volgens de Nationale Denktank. Dat heeft niet alleen te maken met de lagere instroom, veel docenten stoppen ook vroegtijdig met lesgeven in het beroepsonderwijs. De inzet van goed opgeleide docent-vluchtelingen uit bijvoorbeeld Syrië of Turkije kan dit probleem het hoofd bieden.
 
De vluchtelingen worden in eerste instantie voor 12 weken bijgeschoold. Daarna volgt een stage, waarbij ze worden gekoppeld aan een ervaren docent. Hierop moet wel gesolliciteerd worden. De bijscholingscursus begint met een pilot in Amsterdam, maar vanuit andere steden is er ook al vraag naar, merkt de Nationale Denktank. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Gisteren om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant