27 juli 2012 om 13:15
< 1 min lezen

Topsport centraal bij nieuwe opleiding Horizon College

ALKMAAR - De vestiging van het ROC Horizon College in Alkmaar start in september met een topsportopleiding op mbo-niveau. Sporters die in het bezit zijn van een NOC*NSF-status kunnen vanaf het nieuwe schooljaar opgeleid worden tot sport- en bewegingsbegeleider niveau 2 en zo school en topsport combineren. Daarover bericht de website van het Horizon College.

De opleiding is bedoeld voor topsporters met minimaal een vmbo-diploma basisberoeps en een NOC* NSF-status A, B, HP, talent of belofte. Van de studenten wordt daarnaast verwacht dat zij minimaal 8 uur per week trainen.

Meerdere jonge topsporters uit de regio hebben zich inmiddels aangemeld voor de nieuwe opleiding, onder meer van voetbalclub AZ. Het ROC Horizon College hoopt zo het probleem dat veel jonge topsporters hebben, namelijk om studie en sport te combineren, uit de wereld te kunnen helpen.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Mbo-instellingen bieden massaal drone-opleidingen aan

    Vandaag om 11:41
    • MBO

    Scholieren die tijdens coronacrisis hulp kregen, kwamen later vaker in de problemen

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant