30 september 2025 om 08:38
< 1 min lezen

Mbo’ers mogen geen stage meer lopen bij onveilig havenbedrijf

Door: ANP

Mbo-studenten mogen geen stage meer lopen bij havenbedrijf C. Steinweg Group. De Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs en Bedrijfsleven (SBB) heeft de erkenning van Steinweg als leerbedrijf ingetrokken na meerdere dodelijke ongelukken. Dit bevestigt een woordvoerder van de SBB na berichtgeving door onder meer scheepvaartwebsite Schuttevaer.

De vijftien mbo-studenten die stage liepen bij Steinweg hebben inmiddels een nieuwe plek gevonden of zijn daar nu mee bezig, volgens de woordvoerder. “Wij willen de onderzoeken van de arbeidsinspectie en het Openbaar Ministerie afwachten. Mocht blijken dat de veiligheid van stagiairs niet in het geding is, kunnen ze weer een erkend leerbedrijf worden.”

Dodelijke ongelukken

Vorige week maandag werd bekend dat een 21-jarige man uit Capelle aan den IJssel is overleden bij het lossen van aluminiumblokken. In juni kwamen twee mensen om het leven terwijl ze stalen platen aan het lossen waren. Volgens onder meer RTL Nieuws zijn acht medewerkers van Steinweg om het leven gekomen sinds 2017.

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder

    12 december 2025 om 13:02
    • MBO

    Hoe maak je als docent LHBTIQA+ bespreekbaar in de klas?

    12 december 2025 om 10:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant