7 februari 2017 om 12:47
< 1 min lezen

Sport P.A. van Special Heroes op meer scholen voor speciaal onderwijs

Vijf scholen voor speciaal onderwijs hebben afgelopen periode het trainings- en begeleidingstraject van Sport P.A. doorlopen, waarbij zeven vakdocenten hun bewijs van deelname ‘Ik ben P.A. Docent’ ontvingen. Op deze scholen gaan nu zo’n tien leerlingen het Sport P.A. programma volgen om het certificaat ‘Ik ben Sport P.A. te behalen. Daarnaast starten 2 februari nog eens negen scholen met het trainings- en begeleidingstraject met in totaal 21 vakdocenten. In april zullen deze scholen en docenten ook hun traject afronden tot ‘Ik ben P.A. Docent’. Dit meldt Special Heroes.

Sport P.A. is een programma om de participatie & talenten van jongeren (15 tot 19 jaar) in het speciaal voortgezet onderwijs te versterken door sport. Jongeren leren vaardigheden (ontdekken) bij de organisatie van een sportactiviteit. Deze vaardigheden komen van pas op school, op de club of bij toekomstig werk. De nadruk ligt op het versterken van het talent en zelfvertrouwen van de leerling. De positieve benadering binnen de methodiek van Sport P.A. heeft een positief effect op jongeren. Uitgaan van datgene wat je kunt, in plaats van ‘werken aan je problemen’.
 
In de periode 2009 tot en met 2015 hebben 380 scholen deelgenomen aan Special Heroes Sport en daarvan heeft bijna 80 procent sport en bewegen (onder de naam Special Heroes) duurzaam in het beleid verankerd. De sport- en beweegparticipatie steeg met 12 tot 15 procent. Meer dan 500 (sport)verenigingen zijn al bij het programma betrokken. Na de successen op veel scholen voor speciaal onderwijs en de daarmee groeiende bekendheid van het programma is er een grotere vraag ontstaan vanuit sbo en praktijkscholen om ook daar de methodiek van Special Heroes Sport in te zetten en daarnaast een vraag om de methodiek ook voor kunst en cultuur in te zetten (Special Heroes Art).
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids  

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01
    • Docenten

    Leraren krijgen via nieuwe website meer kansen voor ontwikkeling

    Gisteren om 11:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant