1 mei 2014 om 15:06
< 1 min lezen

Utrecht probeert hoogopgeleide gehandicapten aan werk te helpen

De gemeente Utrecht wil dat het voor hoger opgeleiden met een lichamelijke beperking makkelijker wordt om werk te vinden. Om dit te bereiken heeft de gemeente in samenwerking met bedrijven een webplatform in het leven geroepen waarop mensen met een beperking en werkgevers elkaar kunnen vinden. Dat meldt RTV Utrecht.

Het project heet ‘Onbeperkt aan de slag’. De website is ontwikkeld nadat de de gemeente Utrecht signalen ontving dat werkgevers wel bereid zijn om mensen met een beperking aan te nemen, maar  dat er onder hoogopgeleiden nauwelijks arbeidsbeperkten te vinden zijn. Wethouder Hans Spigt van de gemeente Utrecht: ‘Wij hebben met de bedrijven gesprekken gevoerd. En we ontdekten dat vooral tussen hoger opgeleiden nauwelijks mensen met beperking zitten. Het kan toch niet zo zijn dat er geen mensen met een beperking met een hoge opleiding te vinden zijn, dachten we toen.’

Volgens Spigt is een handicap tijdens het studeren ‘geen enkel probleem’, maar na het afstuderen komt de harde werkelijkheid van de arbeidsmarkt om de hoek kijken. ‘Die is hard in de selectie en dan merk je toch dat ze achteraan moeten aansluiten. Dat willen we eens omdraaien, ze mogen nu eens voor’, zegt de wethouder.

De website onbeperktaandeslag.nl wordt vanmiddag vanaf 16.00 uur gepresenteerd. De bedrijven die deelnemen aan het platform zullen de eisen in de vacatures niet aanpassen, maar zijn wel bereid om mee te werken aan specifieke aanpassingen voor iemand met een handicap. Spigt: ‘Als iemand bijvoorbeeld niet veertig uur kan werken of als er aanpassingen gedaan moeten worden aan de werkplek, dan gaan die bedrijven daar voor zorgen.’

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • HBO

    Fraudezaak HvA onderuit: rechter ziet geen bewijs voor plagiaat

    12 december 2025 om 14:53
    • HBO

    Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder

    12 december 2025 om 13:02

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant