23 september 2015 om 13:27
< 1 min lezen

Vrije Universiteit moet tientallen miljoenen euro’s bezuinigen

De Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam gaat de komende jaren flink bezuinigen. Volgend jaar gaat de instelling er 28 miljoen euro op achteruit, de jaren die volgen 30 en 36 miljoen euro. Dat meldt NU.nl

De oorzaak van de bezuinigingen is een daling van het aantal studenten voor een opleiding aan de universiteit in Zuid. Het gevolg is dat er minder collegegeld binnenkomt en dat het Rijk minder geld geeft. Daar komt bij dat door nieuwbouw huisvestingskosten stijgen. Bovendien heeft het personeel een nieuwe cao gekregen, waardoor de personeelslasten hoger zijn.

Vorig jaar bedroeg het tekort van de VU achttien miljoen euro. Voor dit jaar wordt het tekort op twaalf miljoen euro geschat. Dat gaat ten koste van het eigen vermogen en daarom wil de VU volgend jaar een positief saldo van drie miljoen euro hebben. Onderwijs en onderzoek krijgen in totaal elf miljoen minder. De overige zeventien miljoen worden bij huisvesting en ICT weggehaald.

© Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Vandaag om 13:34
    • Universiteit

    Pro-Palestina demonstranten hebben na anderhalve week het universiteitsgebouw in Utrecht verlaten

    Vandaag om 10:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant