OMMEN - De Bernardusschool in Ommen vierde gisteren de komst van zijn tweehonderste leerling. Ter gelegenheid werden 200 ballonen opgelaten, zo meldt De Stentor. De vierjarige Charlotte werd hartelijk verwelkomd. Zij kreeg een gratis t-shirt met het getal 200 erop om haar komst te vieren.
Toch is er niet alleen reden tot feestvieren; de school begint langzaam overbezet te raken. Met dit feest wil de basisschool de gemeente op een positieve manier laten weten dat deze locatie toch echt te klein is voor zoveel leerlingen.
De school is nu zo vol dat de centrale ruimte, die bedoeld is voor activeiten, dienst doet als klaslokaal. De school heeft een ruim terrein, wat inhoudt dat er ruimte is voor uitbreiding. De school wil graag dat er meer lokalen worden gebouwd. Er blijft dan nog genoeg ruimte over op het speelplein. De gemeente erkent de problemen en heeft subsidie toegezegd. Tot op heden is deze subsidie niet uitbetaald.
© Nationale Onderwijsgids / Henk Zuidema
NOG