Logo_iexa

Vandaag start, onder de naam iEXA, een nieuw initiatief voor landelijke examinering voor ICT-professionals op bachelor niveau. EXIN en de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens hebben gezamenlijk het initiatief genomen voor deze vorm van landelijke examinering die aansluit op het European e-Competence Framework (e-CF). 

iEXA omvat drie basisexamens (Bedrijfsprocessen, Informatiesystemen, Infrastructuur) en negen kernexamens. De kernexamens maken onderdeel uit van drie verschillende diplomalijnen die verdiepend ingaan op Bedrijfsprocessen, Informatiesystemen en Infrastructuur. De examenspecificaties sluiten aan op het European e-Competence Framework (e-CF). Door deze inhoudelijke koppeling met e-CF wordt een grote stap gezet richting herkenbare kwalificatie van 
ICT-professionals in Europa. 
 
Een aantal hogescholen verenigd in de Stichting Platform ICT Hogescholen (SPIH) heeft aangegeven deze examens te willen inbedden in hun onderwijsprogramma’s. Dit voorjaar starten de eerste hbo opleidingen. Studenten kunnen vanaf juni 2014 deelnemen aan de iEXA-examens. De ontwikkeling en afname van de examinering vindt volledig onafhankelijk plaats en wordt gezamenlijk verzorgd door de Associatie en EXIN. Door de landelijke en onafhankelijke examinering neemt de eenduidigheid van de opleidingen toe en wordt de kwaliteit beter geborgd. 
 
De initiatiefnemers zien de iEXA examens als een best practice voor centrale landelijke examinering in het hoger beroepsonderwijs. Deze Nederlandse examinering is tevens een voorbeeld voor de toepassing van de Europese standaard e-CF in de praktijk. 
 
© Nationale Onderwijsgids