Zwemles voor kinderen met een beperking stopt na 50 jaar in Hoogezand

Zwemles voor kinderen met een beperking stopt na 50 jaar in Hoogezand. Vanwege een gebrek aan vrijwilligers en geld stopt de Stichting zwemgroep gehandicapten in juni met de lessen. Dat meldt RTV Noord

“Voor de zwemmers, de vrijwilligers en het bestuur is dit een hele verdrietige situatie”, aldus voorzitter Maria Klarenbeek. Iedere woensdagavond zwemmen er zeven tot vijftien kinderen met een beperking in zwembad De Kalkwijck in Hoogezand. Vrijwilligers geven de kinderen intensieve zwembegeleiding.

Extra aandacht tijdens zwemles 

Henk Ottjes is al twaalf jaar vrijwilliger en gaat het begeleiden heel erg missen. “Voor de kinderen die lastig leren zwemmen en bij ons net dat beetje extra aandacht krijgen, is het heel jammer dat de stichting stopt.”

Afzwemmen gaat niet door 

Joshua is op dit moment bezig met zijn diploma A. Afzwemmen zou hij na de zomer doen, maar dat gaat nu niet meer door. Zijn zwemdiploma zal hij nu niet halen en omdat hij veertien jaar is heeft hij het diploma volgens zijn moeder wel echt nodig. Vanwege zijn autisme kan hij niet naar een gewone zwemschool en privéles is volgens moeder Kelly echt te duur.

Opleiding tot lifeguard 

De gemeente Hoogezand is op dit moment nog aan het kijken of de stichting bij andere zwemverenigingen kan aansluiten. De opleiding van de vrijwilligers tot lifeguard zou misschien ook via het gemeentelijke zwembad geregeld kunnen worden.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk