willem alexander

AMSTERDAM (Novum) - Leerlingen van drie basisscholen die vorig jaar hebben meegedaan aan de finale van de debatwedstrijd De Derde Kamer mogen op 30 april de inhuldiging van koning Willem-Alexander in de Nieuwe Kerk in Amsterdam bijwonen. Het gaat om scholen uit Joure, Heel en Sliedrecht.

Voorzitter van de Eerste Kamer Fred de Graaf heeft de scholen uitgenodigd. Elke school mag tien kinderen uit groep 8 afvaardigen, meldt de Eerste Kamer woensdag op zijn website.

De Derde Kamer is een initiatief van de Eerste en de Tweede Kamer om kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool bekend te maken met de politiek en het parlement. Het lesprogramma werd eind vorig jaar afgesloten met een debat in de Eerste Kamer waarin ze een zelfbedachte stelling moesten beargumenteren. De leerlingen werden daarbij ondersteund door Kamerleden.