Gronings leren via romantische komedie: gratis online cursus van RUG

Ouders in Groningen geven de Groningse taal nog maar weinig door aan hun kinderen. Om deze levend te houden, hebben de Rijksuniversiteit Groningen en het Centrum Groninger Taal & Cultuur een gratis online cursus gemaakt. Vanaf volgende week vrijdag kan iedereen deelnemen aan de Massive Open Online Course (MOOC). Dit meldt OOG TV.

De cursus verschilt van traditionele taallessen. In plaats van grammatica-uitleg leren deelnemers de taal via een romantische komedie. Hoofdpersonen Enno en Iefke maken een roadtrip door Groningen en communiceren in het Gronings via WhatsApp en video’s. De scenario’s zijn geschreven door de Groningse auteur Fieke Gosselaar en de karakters gespeeld door acteurs Arend Lommert en Indy-Lynn de Haan.

WoordWaark

Tijdens de roadtrip bezoeken de personages verschillende locaties en spreken ze met erfgoedkenners. Deelnemers ontdekken zelf hoe de taal werkt en krijgen opdrachten om het Gronings beter onder de knie te krijgen. Ook maken ze kennis met de Groningse taaldatabank WoordWaark, zodat ze na de cursus verder kunnen oefenen.

Lancering

De lancering vindt volgende week donderdagavond plaats in het House of Connections aan de Grote Markt. Bezoekers kunnen er genieten van Groningse muziek, meedoen met een quiz en interviews met betrokkenen bijwonen. De cursus wordt die avond officieel gelanceerd door René Paas, commissaris van de Koning.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky